Zatrzymani sprawcy rozboju

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 62-latku oczekującego na autobus. Bezwzględni sprawcy wszystko wcześniej zaplanowali. Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili i okradli. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt. Jak się okazało, zatrzymani mają już wiele na swoich sumieniach, dlatego będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Z soboty na niedzielę na  dworcu autobusowym w Tomaszowie Lubelskim doszło do rozboju. Funkcjonariusze ustalili, że do 62-latka, który oczekiwał na autobus, podszedł mężczyzna i zaprosił na piwo. Podróżnik zgodził się, po czym wspólnie z nieznanym 35-latkiem poszedł do pobliskiego pustostanu.

Po chwili dołączył do nich kolejny nieznajomy. Kiedy wspólnie wypili piwo, niespodziewanie dwóch mężczyzn rzuciło się na 62-latka. Uderzając pięściami po całym ciele zażądali od niego pieniędzy. W konsekwencji ukradli mu portfel z gotówką i dokumentami oraz torbę podróżną.

Jak widać ich spotkanie nie było przypadkowe. Kiedy bezwzględni 35-latkowie zobaczyli „obcego”, samotnego mężczyznę na dworcu uznali, że to będzie ich ofiara. Dzięki szybkim działaniom kryminalnych już po kilku godzinach sprawcy zostali zatrzymani. Okazało, się, że to rówieśnicy z Tomaszowa Lubelskiego i gm. Ulhówek.

Wczoraj Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Jak się okazało 35-latkowie byli już karani za podobne przestępstwa, tak więc teraz będą odpowiadać w warunkach recydywy.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski