Zabezpieczyli ponad 2 tysiące paczek papierosów bez akcyzy

Wczoraj rano tomaszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej zabezpieczyli ponad 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi ponad 30 tys. zł.

Wczoraj rano policjanci wraz z funkcjonariuszami straży granicznej weszli do domu 59-latka. Jak wynikało z pozyskanych informacji miały się tam znajdować papierosy z przemytu. W trakcie przeszukania zostało ujawnionych 1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wyroby te były schowane w spiżarce. Mieszkaniec gminy Tomaszów tłumaczył się, że papierosy kupił od nie znanych mu ob. Ukrainy i przechowywał je na własny użytek. Wymieniony naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie ponad 21 tys. zł.

    Tego samego dnia kilka godzin później, policjanci Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej, zastukali do domu w gminie Ulhówek. Tu podczas przeszukania posesji ujawnili blisko 1 tys. paczek papierosów. Tym razem wyroby tytoniowe były w bagażnikach samochodów w czarnych workach. Właścicielem był 30 letni mieszkaniec Ulhówka, kontrabandę przechowywał na posesji swojej matki w pobliskiej wsi, miał zamiar ją sprzedać w późniejszym terminie. Wymieniony naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie ponad 16 tys. zł.

źr. KPP Tomaszów Lubelski