Wypadek z udziałem trzech pojazdów

Do wypadku drogowego doszło wczoraj w miejscowości Wierszczyca. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem volkswagen podczas wyprzedzania na łuku drogi najechał na tył ciągnika rolniczego, spychając go z drogi, po czym uderzył w prawidłowo jadącą z naprzeciwka skodę. Uczestnicy byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godz. 15:00 na drodze powiatowej w miejscowości Wierszczyca.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni mieszkaniec gm. Tyszowce kierując volkswagenem podczas wykonywania manewru wyprzedzania na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w jadący prawidłowo tym samym pasem ruchu ciągnik rolniczy marki Zetor. Kierował nim 47-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego.

Na domiar złego, z naprzeciwka samochodem marki skoda jechał 72-letni mieszkaniec gminy Jarczów, w którego również uderzył volkswagen.

Kierujący skodą z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski