Wymusił pierwszeństwo i spowodował kolizję

Niezastosowanie się do znaku „STOP” i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło w Tomaszowie Lubelskim. Kierujący volkswagenem wyjechała wprost pod prawidłowo jadący samochód tej samej marki doprowadzając do zderzenia.

W sobotę tuż po godz. 16:00 na jednym skrzyżowaniu ulic w Tomaszowie Lubelskim miała miejsce kolizja drogowa. Kierujący volkswagenem 30 – letni obywatel Ukrainy wyjeżdżając z ulicy Sikorskiego nie zastosował się do znaku „STOP” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Piłsudskiego pojazdowi tej samej marki, którym kierował 24 – letni mieszkaniec Zamościa. W wyniku tego doszło do stłuczki

Mimo, że całe zdarzenie wyglądało groźnie, zarówno kierujący, jak i czterech pasażerów podróżujących z obywatelem Ukrainy nie odnieśli żadnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

30-letni obywatel Ukrainy za swoją nieostrożną jazdę otrzymał mandat karny.

Policja apeluje o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą i starajmy się bezpiecznie dojechać do celu.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski