Wraz z policją apelujemy o ostrożność na drogach

Wczoraj po godzinie 9 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Jachymka. Kierujący mercedesem Vito nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu ulicą główną audi. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Pasażer z audi został przewieziony do szpitala

Wczoraj w Tomaszowie na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia z Jachymka doszło do wypadku. Kierujący mercedesem vito 43 letni ob. Ukrainy wyjechał z ulicy podporządkowanej wprost pod jadące główna droga Audi. Pasażer tego samochodu został przewieziony do szpitala, kierującemu 62 letniemu mieszkańcowi Tomaszowa nic się nie stało. Kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu- trzeźwi.  

   Na drogach w całym powiecie jest ślisko. Wszędzie tam gdzie dotychczas zalegał śnieg, teraz jest lód i prawdopodobnie te warunki nie poprawią się w ciągu najbliższych dni. Dlatego jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy ostrożnie, dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze. Nawet na odcinkach dróg, które wydają nam się bezpieczne, mogą być oblodzone punkty. Wystarczy, że auto podczas jakiegoś manewru, nawet jednym kołem trafi w takie miejsce i straci przyczepność, wpadnie w poślizg . W takich warunkach, jakie obecnie panują na drogach, każdy manewr wyprzedzania, wymijania jest bardzo niebezpieczny. Pamiętajmy też, że żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania nie uchroni nas przed „szklanką na drodze”.

źr. KPP Tomaszów Lubelski