Ukradli silnik elektryczny

Policjanci z posterunku w Ulhówku ustalili sprawców kradzieży silnika elektrycznego. Dwóch mężczyzn wykorzystało fakt, że właściciela posesji nie było w domu i weszli do budynku gospodarczego, gdzie znajdowały się narzędzia elektryczne. Dzięki szybkiej pracy mundurowych mienie zostało odzyskane i wróciło do właściciela.

Wczoraj mieszkaniec gminy Jarczów wrócił do domu, gdzie zobaczył otworzone drzwi pomieszczenia gospodarczego. Jak się okazało z budynku niknął silnik elektryczny. 30-latek powiadomił o tym fakcie  policję. Na miejsce pojechali policjanci z Posterunku Policji w Ulhówku. Po wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia, mundurowi wytypowali osoby, które mogły dokonać tej kradzieży. Jak się okazało intuicja ich nie zawiodła, w bardzo krótkim czasie zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gm. Jarczów. W rozmowie z funkcjonariuszami wyjaśnił, że razem z kolega wszedł do budynku gospodarczego i zabrał stamtąd silnik elektryczny. Ponieważ skradziona rzecz była bardzo ciężka ukryli ją na przyległej posesji.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. To nie pierwszy raz kiedy złamał prawo, w połowie lutego, brał udział w kradzieży kół z bmw. Dzisiaj usłyszy kolejny zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski