Towary akcyzowe ukryte w domu i samochodzie

Wczoraj tomaszowscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 1200 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda ukryta była w domu oraz samochodzie. Działania prowadzone były wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej Delegatura w Zamościu i Posterunku Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej.

W dniu wczorajszym o godzinie w 11:00 na terenie Bełżca podczas wspólnych działań policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej oraz funkcjonariusze  z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej Delegatury w Zamościu i Posterunku Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej na podstawie posiadanych informacji ujawnili w domu oraz w zaparkowanym na posesji samochodzie m-ki Audi A6 papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy łącznie 1215 paczek papierosów różnych marek. Papierosy byłyukryte w różnych częściach pojazdu. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego  jakie utracił Skarb Państwa to ponad 23 000 złote.

    Właścicielce posesji  55-letniej mieszkance gm. Bełżec za przechowywanie wyrobów akcyzowych oprócz przepadku  zabezpieczonych papierosów grozi wysoka grzywna a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski