Straciła pieniądze podczas sprzedaży torebki

Mieszkanka powiatu tomaszowskiego straciła ponad 3 tysiące złotych podczas internetowej sprzedaży torebki. Oszust podający się za osobę zainteresowaną zakupem przesłał link do rzekomego odbioru płatności, w który pokrzywdzona kliknęła i zalogowała się na fałszywą stronę banku. Tym sposobem oszuści uzyskali dostęp do konta pokrzywdzonej doprowadzając ją do utraty pieniędzy. Apelujemy o ostrożność w sieci!

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 34-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, która padła ofiarą oszustwa podczas sprzedaży torebki za pośrednictwem aplikacji sprzedażowej. Kobieta straciła z konta 3 300 złotych.

Osoba zainteresowana zakupem torebki nawiązała kontakt ze sprzedającą. Zasugerowała, że do sfinalizowania transakcji konieczne jest podanie adresu e-mail. Na podaną skrzynkę pocztową sprzedająca otrzymała wiadomość z linkiem, w który kliknęła. Następnie została przekierowana na fałszywą stronę banku, gdzie podała swoje dane sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej. Oszust zmanipulował 34-latkę również do podania kodu autoryzacyjnego, umożliwiającego wykonanie przelewu z konta 34-latki na inne zagraniczne. Tym sposobem kobieta straciła z konta 3 300 złotych.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej uwagi podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na fałszywą stronę i wpisując dane umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Korzystajmy tylko z oficjalnych stron banków.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski