SG i KAS zlikwidowały nielegalną fabryczkę alkoholu i papierosów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali na terenie powiatu tomaszowskiego nielegalną fabryczkę papierosów i alkoholu. Mundurowi zajęli nielegalnie wytworzone wyroby akcyzowe, półprodukty do ich produkcji, a także profesjonalne linie produkcyjne.

W ramach wspólnych działań kontrolnych, prowadzonych w gminie Krynice (powiat tomaszowski), funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Lublina oraz Straży Granicznej z Hrebennego i Lublina zlikwidowali fabryczkę, w której odbywała się nielegalna produkcja alkoholu i papierosów.

W pomieszczeniach garażowych funkcjonariusze zabezpieczyli profesjonalną, sterowaną elektronicznie linię do produkcji alkoholu etylowego, a także 250 litrów alkoholu, 300 litrów zacieru, kapslownicę i puste butelki, w które miał być rozlewany trunek.   Z kolei w mieszkaniu znaleźli dowody potwierdzające, że na posesji odbywała się też nielegalna produkcja wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli  25 tys. gilz papierosowych, 48 kg krajanki tytoniowej, blisko 1,8 tys. szt. już wyprodukowanych papierosów, a także urządzenia do cięcia tytoniu i nabijania papierosów.

Teren kontrolowanej posesji objęty był monitoringiem, a wejścia do pomieszczeń, w których prowadzona była nielegalna działalność, chronione były elektronicznymi szyfrowanymi zamkami.

 

Sprawa jest w toku. Minimalne uszczuplenia podatkowe Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością oszacowano wstępnie na 100 tys. złotych.

 

Do zdarzenia doszło 5 czerwca 2020 r.

 

źr. Straż Graniczna