Przekroczyli prędkość w miejscu wskazanym na KMZB

21-letni mężczyzna jechał swoim autem 104 km/h w centrum miasta, jest to punkt zaznaczony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali mu prawo jazdy, został też ukarany mandatem i punktami karnymi. Ponadto mundurowi zatrzymali jeszcze trzem kierującym prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zbudowanym.

W niedzielę na jednej z ulic Tomaszowa Lubelskiego, policjanci drogówki realizując zadania wynikające z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Volkswagen Golf. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Urządzenie pomiarowe pokazało, że 21-latek jechał w terenie zabudowanym 104 km/h. Miejsce gdzie doszło do zdarzenia zostało wskazane przez mieszkańców, jako teren gdzie często kierowcy zapominają zdjąć nogę z gazu. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Za swój brak odpowiedzialności został ukarany również wysokim mandatem i punktami karnymi.

Kolejnym miejscem wskazanym na KMZB, gdzie bardzo często przekraczana jest prędkość to ul. Sobieskiego w Lubyczy Królewskiej. Tutaj prawo jazdy w ciągu dwóch ostatnich dni straciło dwóch kierujących. Pierwszy z nich jechał w niedzielne popołudnie samochodem marki Mitsubishi z prędkością 107 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. 66-letni obywatel Ukrainy ze swoimi uprawnieniami rozstał się na 3 miesiące ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym. Wczoraj rano w tym samym punkcie również obywatelowi Ukrainy zostało zatrzymane prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem karnym. 36- latek jechał pojazdem marki Volkswagen T4 i przez trzy miesiące na terenie Polski nie będzie mógł kierować pojazdami mechanicznymi.

Rekordzistą, jeżeli chodzi o prędkość w ciągu dwóch ostatnich dni był 22-letni mieszkaniec gm. Narol. Mężczyzna samochodem marki Audi A4 aż o 78km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, teraz przez trzy miesiące będzie musiał zrezygnować z jazdy samochodem. Nie obyło się również bez wysokiego mandatu karnego i punktów karnych.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski