Policjanci ustalają okoliczności wypadku w Suminie

Policjanci ustalają okoliczności wypadku na krajowej 17 w miejscowości Sumin. Kierujący peugeotem wyprzedzał na oznakowanym skrzyżowaniu w prawidłowo skręcającego opla. Kierująca oplem corsą jak i pozostali uczestnicy zdarzenia drogowego zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy z peugeota zostało zatrzymane prawo jazdy.

Z relacji świadków wnika, że kierująca oplem 29-latka mieszkanka gm. Tarnawatka wyraźnie dała znak zamiaru skrętu w lewo. W momencie skrętu uderzył w nią peugeot, którym kierował 33-letni ob. Ukrainy. Mężczyzna wyprzedzał ciąg samochodów na oznakowanym skrzyżowaniu. Do zdarzenia doszło już na zjeździe ze skrzyżowania na lewym pasie ruchu w kierunku miejscowości Budy. Kierowcy pojazdów jak i pasażerka peugeota zostali przewiezieni do szpitala.

Patrol który przyjechał jako pierwszy zabezpieczył miejsce zdarzenia do przybycia grupy zdarzeniowej i kierował ruchem na ruchliwej 17. Obywatelowi Ukrainy został sprawdzony stan trzeźwości, był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski