„Ostatni weekend wakacji” – 8 uprawnień do kierowania zatrzymanych

Od piątku do niedzieli prowadzone były działania kontrolno – profilaktyczne pod kryp. „OSTATNI WEEKEND WAKACJI” mające na celu zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków oraz maksymalnego podniesienia sprawności ruchu, a także zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom dróg. Działania były ukierunkowane na zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu wakacji.

Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów podczas ostatniego weekendu wakacji przeprowadzono działania długofalowe, realizowane w toku codziennej służby. W trakcie ich realizacji były również uwzględnione zagrożenia, jakie stwarzali na drodze nietrzeźwi uczestnicy oraz tzw. ”piraci drogowi”, a także piesi uczestnicy ruchu drogowego.

W związku z tymi działaniami tomaszowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 8 uprawnień do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Rekordzista miał 114 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni mieszkaniec gminy Miączyn, został zatrzymany w piątek po godzinie 21:00 gdzie główną ulicą Bełżca jechał swoim volkswagenem. W sobotę o 8:00 rano w Krynicy na drodze krajowej, policjanci zatrzymali prawo jazdy jadącemu volkswagenem, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 110 km/h. Mężczyzna to mieszkaniec Hrubieszowa.

Tylko w niedzielę podczas akcji „Prędkość” zostało zatrzymanych 5 praw jazdy. Już o godz. 7:00 rano na drodze krajowej nr 17 w m. Budy, 25-letni mieszkaniec gm. Jarczów jechał BMW 107 km/h w terenie zabudowanym. Następnie o godz. 13:40 w miejscowości Przewłoka jadący oplem 34-latek, mieszkaniec gm. Warszawa jechał 106km/h. Już po godzinie 14:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym w miejscowości Łubcze. Obydwaj panowie to mieszkańcy gm. Jarczów w wieku 23 i 51-lat. 23-latek jechał 110 km/h samochodem marki BMW przy ograniczeniu do 50 km/h w terenie zabudowanym, a 51-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Po godzinie 16:00, znowu na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Krynice tym razem ob. Ukrainy stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 54 km/h.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski