Nietrzeźwi kierujący w Szarowoli

Dzięki policjantom tomaszowskiej drogówki udało się udaremnić jazdę „na podwójnym gazie”. Zarówno kierujący samochodem osobowym, jak i motorowerem czując się bezkarnie poruszali się ulicami miejscowości Szarowola, pomimo że byli nietrzeźwi. Najwięcej, bo blisko 2,5 promila alkoholu miał kierujący jednośladem. Zgubił go problem z utrzymanie równowagi na motorowerze.

Policjanci z tomaszowskiej drogówki w miejscowości Szarowola zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj tuż po godz. 15:00. Policjanci zauważyli jadącego ulicą motorowerzystę, który ma problem z utrzymaniem równowagi. Jak się okazało 56-latek, który kierował jednośladem marki Zumico był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski tłumaczył, że nigdy wcześniej nie jeździł po spożyciu, to był jego pierwszy raz.

   Kolejnym nietrzeźwym kierującym okazał się 38-letni również mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski. Został zatrzymany przez policjantów po godz. 17:00, kiedy jechał beztrosko audi miejscowością Szarowola. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

   Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Mężczyznom grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski