Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych. (film)

69-latka przechodząca przez przejście dla pieszych, została potrącona przez kierującego samochodem marki Mercedes. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Apelujemy o rozwagę i wzmożoną czujność za kierownicą.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 14:00 na ulicy Zamojskiej w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci ustalili, że 69-letnia mieszkanka Stalowej Woli, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, została potrącona przez 61-letniego kierującego pojazdem marki Mercedes Sprinter. Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Sprawdzili również stan trzeźwości 61-latka. Mężczyzna był trzeźwy. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Nad wyjaśnianiem szczegółowych okoliczności zdarzenia pracują tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych kierujący musi:

  • zachować szczególną ostrożność;
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu albo na nie wchodzącego;
  • ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na przejście;

Natomiast pieszy, kiedy chce przejść przez jezdnię musi:

  • zachować szczególną ostrożność wchodząc na przejście dla pieszych lub jezdnię;
  • upewnić się, że może bezpiecznie przejść;
  • nie ograniczać sobie możliwości obserwacji – nie korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego wchodząc lub przechodząc przez przejście dla pieszych lub jezdnię.

źr. KPP Tomaszów Lubelski