Hrebenne. Zatrzymano nielegalnych migrantów z Iraku oraz Turcji

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” nielegalnych migrantów. Zatrzymani to obywatele Iraku oraz Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę by dotrzeć do Niemiec lub Wielkiej Brytanii.

3 kwietnia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, podczas prowadzonego patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, nielegalnych migrantów. Czterech mężczyzn oraz  kobieta nielegalnie przekroczyli granicę przechodząc przez pas drogi granicznej. Funkcjonariusze ujawnili ich pobyt w rejonie granicy państwowej, na ternie pow. tomaszowskiego, dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani to troje obywateli Iraku oraz dwóch obywateli Turcji. Nielegalni migranci nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP.

Zatrzymani w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, iż Polska miała być dla nich jedynie krajem „tranzytowym”, docelowo bowiem chcieli dotrzeć do Niemiec lub Wielkiej Brytanii. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

 

źr. Straż Graniczna