Hrebenne. Zatrzymano nielegalnego migranta z Birmy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” nielegalnego migranta. Zatrzymany to obywatel Birmy, który nielegalnie przekroczył granicę by dotrzeć do Włoch.

8 grudnia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, podczas prowadzonego patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, nielegalnego migranta. Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę przechodząc przez pas drogi granicznej. Funkcjonariusze ujawnili jego pobyt w rejonie granicy państwowej, na ternie pow. tomaszowskiego, dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanym okazał się być 18 – letni obywatel Birmy. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP.

Zatrzymany obywatel Birmy w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, iż Polska miała być dla niego jedynie krajem „tranzytowym”, docelowo bowiem chciał dotrzeć do Włoch. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanego czynności administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy.

 

źr. Straż Graniczna