19-latek z powiatu tomaszowskiego pobity przez „znajomych” z sieci

Policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia 19-latka. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego na jednym z zamojskich osiedli. Prawdopodobnie motywem ich działania były kłótnie na prywatnym profilu internetowym. Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia i poszukują napastników.

W piątek ok. godziny 18:00 dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony o pobiciu młodego mężczyzny na jednym z zamojskich osiedli. Kryminalni, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy ustalili, że do 19-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego, przebywającego w tym czasie w Zamościu, przyjechały trzy młode osoby – dwóch mężczyzn oraz jedna kobieta. Na ich prośbę 19-latek wyszedł z mieszkania. Następnie po krótkiej wymianie zdań jeden z mężczyzn zaczął bić pięściami i kopać pokrzywdzonego po całym ciele. Po tym przywłaszczyli należący do 19-latka telefon i odjechali. Całość zdarzenia na bieżąco relacjonowała w Internecie uczestniczka zajścia. Motywem ich działania były prawdopodobnie nieporozumienia wynikające z kłótni i obraźliwych wpisów dokonywanych przez uczestników grupy funkcjonującej na portalu społecznościowym.  Pokrzywdzony oraz sprawcy nie znali się wcześniej, byli „znajomymi” z sieci.

19-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci z zamojskiej komendy prowadzą w tej sprawie postępowanie, ustalają okoliczności i wyjaśniają szczegółowy przebieg zdarzenia. Pracują także nad ustaleniem danych personalnych osób, które dopuściły się tego czynu.

 

źr. Policja Lubelska