18-letni „kolekcjoner” rowerów zatrzymany

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali po raz kolejny 18-letniego mężczyznę, który nie posiada stałego adresu zameldowania. Tym razem kradł rowery na terenie naszego miasta. Część jego łupów policjanci odzyskali, trwają czynności zmierzające do odzyskania jeszcze jednego roweru. Mężczyzna był już kilkakrotnie karany. Wczoraj policjanci odzyskali rower warty około 7 tys. zł.

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali po raz kolejny 18-letniego mężczyznę, który w nocy z 14 na 15 czerwca na terenie Tomaszowa Lubelskiego dokonał kilku kradzieży rowerów. Pierwszy rower ukradł z podziemnego garażu. Przejechał się na nim po mieście, następnie porzucił go gdzieś pod drzewem. Następnie z piwnicy  jednego z bloków ukradł kolejny jednoślad. Tym  rowerem podjechał z powrotem pod podziemny garaż, który był otwarty i „wymienił tani” rower na  jednoślad bardziej wyposażony, warty około 7 tys. zł. Znowu zrobił sobie wycieczkę po mieście. Kiedy zaczęło świtać obawiał się, że zostanie zatrzymany przez policję więc postanowił ukryć rower na ogródkach działkowych pod stertą gałęzi. Jak się okazało nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Mężczyzna mimo młodego wieku był zatrzymywany wcześniej za kradzież dwóch samochodów na terenie naszego powiatu. Zatrzymany wyjaśnił jeszcze, że ukradł rower na ulicy Lwowskiej tej samej nocy, ale nie pamiętał gdzie go porzucił.

Wczoraj policjanci odzyskali rower skradziony na ul. Matejki warty około 7 tys. zł., który wróci do właściciela.

18-latek usłyszał zarzut kradzieży. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski