Życzenia i odblaski dla seniorów

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, policjanci z Tomaszowa i Lubyczy zorganizowali spotkanie z seniorami z Koła Gospodyń Wiejskich z Lubyczy Królewskiej. Celem spotkania było przypomnienie seniorom metod popełniania przestępstw na wnuczka, policjanta, itp. Oszustwa te nasilają się w szczególności przed i w okresie trwania Świąt.

Przestępcy bazują na pośpiechu ludzi w okresie przedświąteczny, a także na dobroci osób starszych. W spotkaniu uczestniczył między innymi dzielnicowy z miasta Lubycza Królewska aby przybliżyć wizerunek.

   Ponadto omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniano o obowiązku noszenia odblasków, które rozdano każdemu uczestnikowi spotkania. Zaprezentowano również film profilaktyczny pod nazwą „Śmierć czai się na drodze”. Szczegółowo omówiono funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

   Za pomocą zdjęć pokazano seniorom umundurowanie policjantów począwszy od ubioru policjanta pracującego w patrolu do ubioru wyjściowego -galowego.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze gdzie uczestnicy wyrazili chęć na kontynuowanie takich spotkań. Na koniec złożyli sobie wszyscy świąteczne życzenia.

źr. KPP Tomaszów Lubelski