Zobaczymy dom handlowy. Tomaszów Lubelski zmienia centrum

Szklanej windy na zewnątrz domu handlowego raczej nie będzie. Ale dom handlowy wyjrzy spod reklam. Właściciel nieruchomości przygotowuje się do remontu.

– W zeszłym roku składaliśmy wniosek, w tym Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości przyznała nam dotację na termomodernizację Spółdzielczego Domu Handlowego. To będzie oznaczało, że mniej będziemy zużywać energii elektrycznej i ciepła. Ale żeby tak się stało, czeka nas spory remont – mówi Andrzej Szwugier, prezes PSS Społem w Tomaszowie Lubelskim.

Termomodernizacja będzie oznaczała wymianę starej, aluminiowej stolarki okiennej i drzwi. Wewnątrz zmienione będą wszystkie grzejniki i cała instalacja. Ściany budynku, który został oddany do użytku w połowie lat 60. ubiegłego wieku, zostaną docieplone. Przy okazji zmieni się elewacja, która na I i II kondygnacji będzie przeszklona. Kolorystyka domu handlowego, dziś niewidocznego, ma być utrzymana w tonacji beżu i brązu.

– Ustaliliśmy z agencją, że procedury przetargowe zaczną się w marcu przyszłego roku. Prace powinny ruszyć latem. To decyzja wykonawcy, czy zacznie od remontu wewnątrz, czy od elewacji. Zakładamy, że projekt zamkniemy do końca 2022 roku – przewiduje prezes.

agdy

 

źr. dziennikwschodni.pl