Złodziejki wpadły dzięki obywatelskiej postawie

Dzięki ujęciu obywatelskiemu zostały zatrzymane dwie mieszkanki Lublina, które odpowiedzą za kradzieże kieszonkowe. 41-latka i 46-latak dokonały przestępstw na terenie bazaru w Tomaszowie Lubelskim. Kobiety wczoraj usłyszały zarzuty. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Zatrzymane maja na swoim koncie już wcześniej liczne kradzieże. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

68-82968 68-82967

Wczoraj koło godziny 10 na „Zielonym Rynku” w Tomaszowie Lubelskim doszło do ujęcia obywatelskiego dwóch kobiet mieszkanek Lublina. 41-latka i 46-latka dokonały kilku kradzieży kieszonkowych na terenie naszego bazaru. Wpadły dzięki czujności sprzedawczyni. To ona zauważyła dwie kobiety, które dziwnie się zachowywały. Sprzedawczyni zobaczyła,  że Lublinianka wkłada rękę do torebki innej kobiety i wyjmuje z niej portfel. Kobieta zareagowała błyskawicznie udaremniając kradzież.  Została też ujęta druga kobieta dokonująca kradzieży na bazarze przez inną sprzedawczynię z „Zielonego Rynku”. Po czym powiadomiono Policję. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał mieszkanki Lublina i doprowadził do komendy, gdzie zostały osadzone w areszcie.

Do komendy zgłosiły się trzy kobiety, które zostały okradzione na bazarze i od których zostały przyjęte zawiadomienia. Mienie zostało odzyskane. Zatrzymane mają już wcześniej na swoim koncie liczne kradzieże. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

AG

Źródło: KKP Tomaszów Lubelski