Zarzuty za rozbój na kobiecie i kradzież funtów brytyjskich

p1-tileTomaszowscy kryminalni zatrzymali 26 latka i jego 21-letniego wspólnika, którzy odpowiadać będą za rozbój na mieszkance gm. Bełżec. Jeden z podejrzanych w środę wtargnął do jej domu, uderzył w głowę i skrępował. Łupem padło kilkadziesiąt funtów brytyjskich. Napastnicy zostali zatrzymani już następnego dnia po napadzie. Policjanci odzyskali też większość skradzionej gotówki. O dalszym losie sprawców zadecyduje sąd.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że w  środę przed południem do niezamkniętego domu mieszkanki gm. Bełżec wtargnął młody mężczyzna. Sprawca  zamaskowany okularami przeciwsłonecznymi i czapką uderzył kobietę w głowę,  ogłuszył i skrępował.

Następnie napastnik splądrował pomieszczenia domu. Jego łupem padło  kilkadziesiąt tysięcy funtów brytyjskich.

Poszkodowana kobieta w wyniku rozboju z obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Sprawą ustalenia sprawcy napadu zajęli się tomaszowscy kryminalni. Szereg wykonanych przez policjantów czynności już następnego dnia od napadu przyniosło efekt.

W ręce kryminalnych wpadł 26 –letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego.  Jak się okazało, mężczyzna nie działał sam. Pomagał mu w przestępstwie 21-latek z tej samej miejscowości. Policjanci odnaleźli też większość skradzionej gotówki – ponad 30 tys. funtów brytyjskich

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Wystąpiono również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.  Niebawem sąd zadecyduje o ich dalszym losie.

źr. lubelska.policja.gov.pl