Wypadek śmiertelny w Ciotuszy Starej. Nie żyją dwie osoby

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Ciotuszy Starej w powiecie tomaszowskim. Kierujący Oplem na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w jadące z naprzeciwka dostawcze Renault. Na skutek poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 80-letni kierujący osobówką i jego 77-letnia pasażerka. Kierujący z busa oraz jego pasażer trafili do szpitala. Wyjaśniamy szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj przed godz. 14:00 na drodze wojewódzkiej nr 853 w Ciotuszy Starej (gm. Susiec).

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący Oplem jadąc od Tomaszowa Lub. w kierunku Biłgoraja, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i prawym bokiem uderzył w jadący z naprzeciwka Renault Master. Na skutek poniesionych obrażeń 80-letni kierujący Oplem i jego 77-letnia pasażerka, małżeństwo z gm. Susiec, ponieśli śmierć na miejscu. 30-letni mieszkaniec gm. Aleksandrów kierujący Renault i jego pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Badanie trzeźwości 30-latka wykazało, że był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora. W tym czasie droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Mundurowi kierowali podróżujących na zorganizowane objazdy. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski