Wynik gorszy niż gra. Avia Świdnik – Tomasovia 4:2

SONY DSC

W środowe popołudnie piłkarze Tomasovii rozegrali mecz kontrolny w Świdniku, gdzie za rywali mieli miejscową Avię, czyli ligowego rywala.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla piłkarzy Tomasovii, którzy w 20 minucie objęli prowadzenie za sprawą Piotra Jońca, który wykorzystał wrzutkę w pole karne Michała Skiby z rzutu rożnego. Tomaszowianie prowadzeniem cieszyli się raptem osiem minut, kiedy to o sobie dał znać Wojciech Białek, który wykorzystał błędy, jakie w defensywie popełnił Kamil Konopa. Ten sam zawodnik był autorem gola z rzutu karnego w 37 minucie po faulu testowanego obrońcy, który w sumie zagrał dobre zawody na Bartłomieju Mazurku. W tej części nie padły już żadne bramki i mimo dobrej postawy tomaszowianie schodzili na przerwę przegrywając.

W przerwie szkoleniowiec Tomasovii dokonał zmian posyłając na boisko niemal zupełnie inną jedenastkę niż ta, która rozpoczynała mecz. Trzeba przyznać, że mimo niekorzystnego końcowego wyniku również zmiennicy pokazali się z dobrej strony. Jednak jako pierwsi w tej połowie gola zdobyli piłkarze Avii, a dokładniej Bartłomiej Mazurek w 57 minucie, który otrzymał bardzo dobre prostopadłe podanie od jednego ze swoich kolegów i będąc w sytuacji sam na sam z Zenonem Maksymiakiem nie zmarnował okazji. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat dziesięć minut później. Podopieczni trenera Jacka Paszkiewicza również mieli swoje okazje jak choćby Arkadiusz Smoła, lecz w przeciwieństwie do rywali szwankowała skuteczność pod bramką przeciwnika.

Nasi piłkarze zdobyli jednak drugiego gola w 74 minucie po klepce z Tomaszem Kłosem bardzo dobre uderzenie oddał Mariusz Ratyna i golkiperowi świdniczan nie pozostało nic innego jak udać się do własnej bramki po futbolówkę. Tomaszowianie do samego końca walczyli o korzystny wynik zdobyli nawet trzeciego gola za sprawą Tomasza Kłosa, lecz niestety nasz napastnik znajdował się na pozycji spalonej. Ostatecznie pojedynek zakończył się dwubramkową wygraną gospodarzy.

Avia Świdnik – Tomasovia 4:2 (2:1)
bramki: Białek 28′,37′, Mazurek 57′, 67′ – Joniec 20′, Ratyna 74′

Tomasovia: Goral – Konopa, zawodnik testowany I, Joniec, Skiba – zawodnik testowany II, Szuta, Orzechowski, Mazurkiewicz, Raczkiewicz – Żurawski. Ponadto zagrali: Maksymiak, zawodnik testowany III, Smoła, Oznański, Ratyna, Gęborys Misztal, zawodnik testowany IV, Śrótwa, Kłos.

źr. tomasovia.tomaszow.info