W Tyszowcach zagrali dla Szymka

Piłkarze i piłkarki, rodzice i uczniowie, urzędnicy i przedsiębiorcy z gminy Tyszowce – wszyscy zaangażowali się w pomoc choremu Szymkowi z Czartowczyka.

W niedzielę 10 marca w miejscowej hali sportowej odbył się Pierwszy Charytatywny Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza Tyszowiec. Wzięło w nim udział 20 drużyn, w tym 6 kobiecych i 14 męskich, a cały dochód z imprezy został przekazany rodzinie 1,5-rocznego Szymona Zarębskiego. 
Chłopiec, który urodził się jako wcześniak z wieloma wadami wrodzonymi, znajduje się pod stałą opieką neurologa, ortopedy i laryngologa. Dodatkowo wymaga stałej rehabilitacji ruchowej i neurologopedycznej i właśnie na ten cel były zbierane pieniądze podczas niedzielnego turnieju. 

Dzięki hojności piłkarek i piłkarzy oraz kibiców, obserwujących zmagania i innych ludzi dobrej woli rodzina Szymona otrzymała ponad 16,5 tysiąca złotych.

To pieniądze z wpisowego od zespołów, które przystąpiły do rozgrywek, a także dochód ze sprzedaży porcji obiadowych, ciast, słodkości, wyrobów rękodzielniczych i prac plastycznych oraz ponad 2 tysiące złotych, zebrane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Tyszowcach. 
Podczas zawodów oferowano m.in. wielkanocne stroiki, wykonane przez rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Czartowczyku, wyroby rękodzielnicze Anny Bzdyry z Tyszowiec, a także przekąski, przygotowane przez Przedszkole Samorządowe, nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Tyszowcach, Restaurację „Szewska Pasja” i Spółdzielnię Socjalną „Płomyki znad Huczwy”. 

W przygotowanie poczęstunku włączył się również właściciel miejscowego sklepu „Lewiatan” Piotr Kraś, który zorganizował zawody razem z Karolem Radeckim i Przemysławem Bezpalko.

Rywalizację żeńskich drużyn wygrała reprezentacja sieci aptek „Prima Team”, drugie miejsce zajął „Klub Aktywnych Mam”, a trzecie zespół Urzędu Miejskiego w Tyszowcach. W kategorii męskich ekip na pierwszym stopniu podium stanęło FC Przewale, drugie miejsce zajęły „Tyszowieckie Halograjki” a trzecie – FC Przewale 2. 
Trzy najlepsze drużyny w obydwu kategoriach otrzymały puchary, a wszystkie zespoły odebrały dyplomy, ufundowane przez burmistrza Tyszowiec Andrzeja Podgórskiego. 

Zaraz po zakończeniu zmagań wszystkie pieniądze zebrane dla Szymka zostały przekazane jego rodzinie, a autorzy pomysłu zapowiedzieli, że nie była to ostatnia taka impreza w Tyszowcach.

źr. Informacyjna Agencja Samorządowa / fot: Huczwa Tyszowce