VI Jarmark Susiecki

Deszcz, słońce, zimno i niesamowita publiczność – to wszystko towarzyszyło VI edycji Jarmarku Susieckiego, który odbył się 30 kwietnia 2017 roku w parku w Suścu.

Na imprezie mogliśmy podziwiać  wystawców i twórców ludowych, którzy prezentowali wyroby rękodzielnicze oraz posmakować  smakołyków regionalnych przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z: Rybnicy, Typina, Steniatyna, Łosińca II i Zadnogi z powiatu tomaszowskiego. Panie również uczestniczyły w Konkursie na Najsmaczniejszego  Łakocia Roztoczańskiego i wśród ciast: marchewkowego, rabarbarowego, leśnego mchu, chatki serowej i piernika, zwyciężyło wybrane przez 9 -osobową komisję, której przewodniczyła Ewa Piwko- Witkowska Prezes Zarządu LGD „Roztocze Tomaszowskie”: CIASTO RABARBAROWE przygotowane przez KGW Zadnoga – gmina Krynice. Uczestnicy konkursu otrzymali kosze upominkowe i nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Susiec – Zbigniewa Naklickiego i GOK Susiec. To również fundatorzy nagród dla najlepszych zawodników III edycji Biegu Nad Tanwią, której dekoracja z wręczaniem medali, pucharów i nagród rzeczowych odbyła się na scenie podczas imprezy.

Jarmark to również występy: 10.DH „Traperski Krąg” z Suśca pod kierunkiem Anny Rojek, uczniowie -Wiktoria, Ola i Kacper- Szkoły Casio, działającej przy GOK-u pod kierunkiem Zdzisława Haci, Zespół „Sopocka Nuta” z Majdanu Sopockiego, Zespół Śpiewaczy „Parzanki” z Paar. Wśród najmłodszych uczestników imprezy dużym zainteresowaniem cieszył się program Gabcia i przyjaciele prowadzony przez Waldemara Wywrockiego.  

A wieczorem zaczęliśmy koncerty rozpoczynając od niesamowitego i niezapomnianego występu Kapeli „Górole” z Podhala , następnie Zespołu MOTIF z okolic Zamościa z najnowszym hitem Jesteś moim ideałem i Naszej Kapeli THE BLACK ROSE, po którym wystąpiła gwiazda Jarmarku CAMASUTRA z największymi swoimi przebojami jak: Do nieba bram czy Jesteś ideałem. Do późnych godzin nocnych grał Dj House.

Jeszcze raz w imieniu organizatorów dziękujemy wystawcom, twórcom, uczestnikom i publiczności za bycie z nami podczas VI edycji Jarmarku Susieckiego, oraz wszystkim, którzy pomagali przy jego organizacji. Do zobaczenia za rok.

 

źr. GOK Susiec