„ Ulubione książki z dzieciństwa naszych rodziców”

phoca_thumb_l_IMG_2793„ Ulubione książki z dzieciństwa naszych rodziców” – taki temat nosiły zajęcia z udziałem rodziców zorganizowane w klasie II Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Poturzynie w piątek 4 marca 2016 roku.

Zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i rodziców. Głośne czytanie dziecku buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, zapewnia jego emocjonalny rozwój, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, wzmacnia poczucie własnej wartości, poszerza wiedzę ogólną, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów, chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie .

Rodzice prezentowali swoim pociechom i ich kolegom z klasy swoje ulubione książki z dziecięcych lat. Rodzice chętnie przyjęli zaproszenie do głośnego czytania uczniom bajek, opowiadań i wierszy. Na zajęcia przybyły w komplecie wszystkie mamy. Panie prezentowały fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa, opowiadały historie z nimi związane, recytowały wiersze zapamiętane z czasów, kiedy były w wieku swoich pociech. Jedna z mam, pani Ewelina Sobuś, pochwaliła się „ Księgą Domu” książeczką, którą napisała w dzieciństwie.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały rodziców, później wspólnie z mamami wykonały ilustracje do prezentowanych utworów.

Dzień wcześniej uczniowie klasy II mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności pięknego czytania podczas „Klasowego Konkursu Czytania.” Czytały wybrane fragmenty tekstów. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Wszystkie stanęły na podium. Zwyciężyły Nikola Sobuś i Aleksandr Kwiecień. Pozostali uczniowie zajęli drugie miejsce.

źr. Gmina Telatyn