Udane występy piłkarzy i piłkarek z tomaszowskich szkół w Krynicach!

15 drużyn z 7 szkół powiatu tomaszowskiego wzięło udział w jubileuszowym, bo organizowanym po raz dziesiąty, Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Krynice. Rywalizacja około 150 piłkarek i piłkarzy po raz pierwszy trwała dwa dni, a zakończyła się w środę 6 grudnia.W poprzednich edycjach mecze rozgrywali tylko gimnazjaliści, ale w tym roku, z okazji jubileuszu, organizatorzy zaprosili także młodszych uczestników.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, ponieważ w większości ekip występowali zawodnicy, którzy na co dzień trenują w klubach. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno czwarte – relacjonują organizatorzy imprezy ze Szkoły Podstawowej w Krynicach. W kategorii chłopców z klas IV – VI zwyciężyli gospodarze z Krynic, którzy wygrali wszystkie mecze, pokonując rywali w kolejnych spotkaniach 4:0, 4:0 i 3:1. Na drugiej pozycji uplasowały się Tyszowce, a na kolejnych – Bełżec i Sabaudia z gminy Tomaszów Lubelski.

W rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, drugie miejsce zajął Bełżec, trzecie – Majdan Sopocki z gminy Susiec, a czwartą wywalczyła SP Krynice. W starszej grupie, w której rywalizowały drużyny, złożone z uczniów klas siódmych podstawówek i gimnazjaliści, turniej wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie, a na drugiej pozycji zawody ukończyły Krynice, które uległy tylko zwycięzcom. Za nimi uplasowały się Tyszowce i Sabaudia. Zawody dziewcząt wygrały Krynice, a kolejne miejsca zajęły Tyszowce i Sabaudia. Wszystkie ekipy otrzymały puchary, które wręczał m.in. wójt gminy Krynice Janusz Bałabuch, opiekunowie drużyn odebrali upominki, a podsumowaniu turnieju towarzyszył występ cheerleaderek z klasy piątej SP w Krynicach. Organizatorzy zawodów oceniają, że turniej w formule rozszerzonej o młodszych uczestników, sprawdził się, dlatego w kolejnych latach chcieliby kontynuować ten pomysł.

 

źr. Gmina Krynice / foto: Szkoła Podstawowa Nr1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim