Tyszowce: Muzyczne spotkanie „W krainie melodii”

411x0_w-krainie-melodii2015-7Zaczynają we wrześniu i kończą w czerwcu. Na podsumowanie prezentują efekty swojej 10-miesięcznej pracy szerokiej publiczności. W niedzielę 12 czerwca młodzi muzycy z miasta i gminy Tyszowce zapraszają na doroczne spotkanie „W krainie melodii”.

Dzieci i młodzież uczą się gry na instrumentach na zajęciach w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach i, od tego roku w ognisku muzycznym „Melodia”, prowadzonym przez Bronisławę Ostrówkę.

– W tym roku publiczność będzie mogła posłuchać jak radzą sobie gitarzyści, keyboardziści, akordeoniści i skrzypaczka. Łącznie podczas niedzielnego koncertu wystąpi 17 muzyków – mówi dyrektor SCK w Tyszowcach Grzegorz Piliszczuk.

W ten sposób prowadzący zajęcia chcą nie tylko promować lokalne talenty, ale również zachęcić kolejne osoby, by spróbowały gry na różnych instrumentach. W lekcjach mogą brać udział dzieci już od kilku lat po gimnazjalistów, a najbardziej wytrwali, cierpliwi i zdolni mają szanse pójść w ślady starszych kolegów, którzy swoje pasje rozwijają w szkołach muzycznych.

źródło: ias24.eu