Tyszowce: Medale sumoków na początek sezonu

411x0_sumo-w-lublinie2016Udanie rozpoczynają nowy sezon sumocy Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce. Podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek, które w miniony weekend odbyły się w Lublinie, podopieczni Daniela Chwastka i Jakuba Darmochwała zdobyli pięć medali.

Najlepiej wypadł Jan Zarębski, który wywalczył srebro, a kolejne cztery brązowe krążki dorzucili Adrian Rudnik, Weronika Bogusz, Jagoda Gniwek i Szymon Wlaź.

W lubelskim turnieju wystartowało ponad 200 zawodniczek i zawodników, którzy oprócz medali mistrzostw kraju walczyli o prawo startu w Mistrzostwach Europy. Była to ostatnia okazja zaprezentowania się z dobrej strony szkoleniowcom kadry narodowej, którzy w tym miesiącu mają ogłosić skład polskiej reprezentacji na listopadowe mistrzostwa Europy w Niemczech.

Trener Daniel Chwastek chwali najmłodszych sumoków z Tyszowiec podkreślając, że pierwsze sukcesy w nowym sezonie to efekt ciężkiej pracy na treningach i odpowiednio przepracowanych zgrupowań, które odbywały się podczas wakacji.

Jednocześnie zaprasza dzieci i młodzież na treningi, które odbywają się codziennie między 17.00 a 19.00 w salach gimnazjum i Zespołu Szkół nr 5 w Tyszowcach.

źr. UM Tyszowce / foto: Pogoń Tyszowce