Tyszowce: Charytatywny maraton dla Oli. Zebrali sporo pieniędzy

Prawie 2,5 tys. złotych udało się zebrać podczas niedzielnego (2 kwietnia) charytatywnego maratonu fitness, który w Tyszowcach zorganizowano, aby Aleksandrze Steć z Zamościa pomóc walczyć z chorobą.

Każdy, kto w niedzielne popołudnie pojawił się w hali tyszowieckiego gimnazjum, mógł popatrzeć, poćwiczyć lub skorzystać z innych atrakcji. Zajęcia zumby, pilates i fitness prowadziło aż 8 instruktorek: Zofia Badach z Biłgoraja, Kinga Organista z Zamościa, Beata Kulczyńska i Anna Wójcik z Tomaszowa Lubelskiego, Irmina Pedo z Dołhobyczowa, Monika Kurowska z Werbkowic, Justyna Skiba z Hrubieszowa i główna organizatorka maratonu Kinga Dyniec z Tyszowiec.

W programie było też malowanie twarzy w wykonaniu Anny Dyniec, quizy przygotowane przez Szkołę Językową Helen Doron English Artura Brzozowskiego z Hrubieszowa, porady kosmetyczne Natalii Bezpalko i Elżbiety Charatynowicz oraz rozmowy na temat refleksologii z Anną Wojciechowską.

Wsparcia udzieliła też Pizzeria Valentino Tomasza Walentyna, która ufundowała posiłek dla instruktorek. Pomógł również burmistrz Tyszowiec Mariuszowi Zającowi, dyrektor miejscowego gimnazjum Dorocie Badyle, dyrektorowi Samorządowego Centrum Kultury Grzegorzowi Piliszczukowi, harcerzom i zuchom z 22 drużyny pod wodzą druhny Eweliny Sawczuk oraz Tyszowieckiej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją Roberta Słupskiego, która przygotowała muzyczny wstęp do maratonu. 

źr. Kronika Tygodnia