Tydzień z internetem

„Susiecki Tydzień z Internetem” w dniu 29 marca 2017 r. odbyły się warsztaty 20 seniorów, którzy uczestniczyli w ogólnoeuropejskiej kampanii koordynowanej przez organizację pozarządową Telecentre-Europe.

Grupa seniorów uczestniczyła we „wspólnym gotowaniu” najpierw korzystając z Internetu wyszukali przepisy według których sporządzili potrawy. Co roku włączamy się do akcji, w której bierze udział kilkadziesiąt krajów. Mieszkańcy uczestniczą w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów. 

W tym roku motywem przewodnim to „inspiruj się i dziel swoimi pasjami”. Skupiliśmy się na trzech obszarach bliskich naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu! Spotkanie zostało zorganizowane w bibliotece gdzie jest dostęp do komputerów, podczas którego seniorzy poznali inspirujące blogi i przekonali się, że sami w podobny sposób mogą dzielić się swoimi pasjami w sieci. A być może – tak jak znani blogerzy – również na tym zarabiać! Ciąg dalszy warsztatów przeniesiono do kuchni, gdzie seniorzy wspólnie przygotowali poczęstunek.

źr. GOK Susiec