Ślubowanie nowego funkcjonariusza w tomaszowskiej jednostce

Wczoraj w sali odpraw tomaszowskiej komendy odbyło się uroczyste ślubowanie. Funkcjonariusz Wojciech Paterak z powodzeniem przeszedł wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Rotę ślubowania przyjął od niego Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lubelskim inspektor Artur Deryło. Teraz czeka go szkolenie, po którym rozpocznie służbę w tomaszowskiej jednostce.

Wczoraj, po raz drugi w tym roku w sali odpraw w tomaszowskiej komendzie rozbrzmiewała Rota Ślubowania. Dla posterunkowego Wojciecha Paterak był to ważny dzień od dzisiaj będzie służył w szeregach Policji.  Ze względu na epidemie była to skromna uroczystość. W obecności kadry kierowniczej policjant złożył ślubowanie według następującej roty:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Komendant tomaszowskiej komendy pogratulował nowemu policjantowi wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązał się on strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinien pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Inspektor Artur Deryło życzył powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji oraz aby zawsze ze służby wracał bezpiecznie do domu.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski