Siatkarze Oldboys Tomasovia najlepsi w „VI turnieju Piłki Siatkowej Poświęconym Pamięci sierż. Pawła Korczyńskiego”

W sobotę 18 marca 2017 roku rozegrany został w hali sportowej przy ZS Nr2 w Tomaszowie Lubelskim „VI turniej Piłki Siatkowej Poświęcony Pamięci sierż. Pawła Korczyńskiego”. W zawodach udział wzięło 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy każda po 3 drużyny.

Jednak zanim doszło do rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy zawodów, udali się do Parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim, gdzie odprawiona została msza święta w intencji sierż. Pawła Korczyńskiego. Następnie już w hali sportowej przy ZS Nr2 nastąpiło otwarcie turnieju, w którym to otwarciu obok organizatorów uczestniczyli m.in. rodzina Pawła Korczyńskiego oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymon Mroczek. Formuła turnieju była taka, że grano do dwóch, a nie do trzech jak to zazwyczaj bywa w siatkówce wygranych setów. Poziom poszczególnych spotkań był oczywiście różny, bo liczył się głównie udział w zawodach i w ten na sportowy sposób uczczenie pamięci sierż. Pawła Korczyńskiego, ale mimo to nie zabrakło ciekawych i zaciętych spotkań jak, chociażby w meczu Policji I z Miastem Lubycza Królewska, czy też w spotkaniu o piąte miejsce pomiędzy MOPS Tomaszów Lubelski i Policji II.

Jednak najbardziej emocjonującym pojedynkiem był mecz finałowy, w którym udział wzięły drużyny, które wygrały swoje grupy, czyli Oldboys Tomasovia i Policja I. Od samego początku pierwszego seta trwała zacięta walka o każdy punkt i żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na jakąś większą przewagę punktową. Dopiero w końcówce tego seta ta sztuka udała się pierwszemu zespołowi Policji, który prowadził 23:20 i wydawało się, że jest na najlepszej drodze do zwycięstwa w tym secie. Niestety w tym momencie rozegrał się dramat Policji I, ponieważ rywale nie tylko że odrobili trzypunktową stratę, ale również rozstrzygnęli seta na swoją korzyść, wygrywając do 23. Można więc powiedzieć, że zryw w końcówce Oldboys Tomasovia był godny mistrzów.

Po emocjonującym pierwszym secie wszyscy zgromadzeni w hali z niecierpliwością oczekiwali na drugiego seta, bo jedno było wiadomo na pewno, a mianowicie że Policja I nie podda się bez walki. Przypuszczenia widzów sprawdzały się tylko do stanu 16:16, kiedy to kilka prostych błędów zawodników Policji I sprawiło, że rywale uciekli na dystans 6-7 punktów. W tym momencie przy wyniku 23:17 wszyscy byli przekonani, że ten set jest już rozstrzygnięty, a jego zakończenie to tylko czysta formalność. Nic z tych rzeczy jednak, ponieważ pamiętając wydarzenia z pierwszego seta tym razem do szturmu, ruszyli siatkarze Policji I i doszli swoich konkurentów na zaledwie dwa punkty. To jednak było wszystko na co, pozwolili siatkarze Oldboys Tomasovia, gdyż kolejne dwie piłki rozstrzygnęli oni na swoją korzyść i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w całym meczu, jak i turnieju.

Warto nadmienić w tym miejscu, że był to „VI turniej Piłki Siatkowej Poświęcony Pamięci sierż. Pawła Korczyńskiego” i w dalszym ciągu nie ma mocnych na Oldboys Tomasovia, którzy zwyciężyli w całych zawodach po raz szósty. Chętni na zdetronizowanie zwycięzców będą musieli poczekać na swoją szansę kolejny rok. Po zmaganiach sportowych nastąpiła ceremonia wręczenia pucharów i nagród zarówno zespołowych, jak i indywidualnych. Organizatorzy mieli spory ból głowy, można powiedzieć nawet, że wręcz rwali z niej włosy, by wybrać kogoś na zawodnika MVP turnieju, bo kandydatów do tego tytułu nie brakowało. Ostatecznie wybór padł na dwie zawodniczki Martę Margol i Beatę Rusin, a inna z pań Katarzyna Stępora została wybrana Najlepszą Rozgrywającą.

Zarówno wczorajszy turniej siatkówki, jak i ten przed kilkoma tygodniami w koszykówkę spełnił swoje oczekiwania, czyli godnie uczcił pamięć sierż. Pawła Korczyńskiego, za co brawa należą się wszystkim od organizatorów poprzez zawodników, sponsorów na kibicach, których nie zabrakło, kończąc. My ze swojej strony możemy dodać, że już czekamy na kolejne turnieje w przyszłym roku, na których na pewno naszego serwisu nie zabraknie. Poniżej prezentujemy komplet wyników z sobotniego turnieju.

Mecz o 5 miejsce: Policja II – MOPS Tomaszów Lubelski 2:1
Mecz o 3 miejsce: Straż Graniczna Lubycza Królewska – Miasto Lubycza Królewska 0:2
Mecz o 1 miejsce: Oldboys Tomasovia – Policja I 2:0