Siatkarki TKS Tomasovia drugie w turnieju Tomasovia Cup

     TPSmodziczki                       1 miejsce w kategorii młodziczek zespół TPS Lublin

Kolejny turniej piłki siatkowej Tomasovia Cup za nami. Tradycyjnie w połowie września Tomaszów staje się areną zmagań siatkarek z całej Polski. W tym roku w zawodach wystartowało 20 zespołów: po osiem kadetek i młodziczek i cztery seniorek.
W kategorii wiekowej młodziczek i kadetek triumfowały zawodniczki TPS Lublin, natomiast w seniorkach ze zwycięstwa cieszyła się ekipa SAN Pajda Jarosław.
Turniej seniorek był bardzo wyrównany o czym świadczą wyniki spotkań. Ciężko było wskazać faworyta turnieju. O końcowej klasyfikacji decydował stosunek setów. Wszystkie mecze trzymały kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego, gdyż żaden mecz nie skończył się wynikiem 3:0.

TPSkadetki                              1 miejsce w kategorii kadetek zespół TPS Lublin

Podopieczne Stanisława Kaniewskiego ostatecznie uplasowały się na drugim miejscu zaraz za zespołem z Jarosławia. Mimo, że zgromadziły po tyle samo punktów to tomaszowianki miały więcej przegranych setów.
Jak twierdzą trenerzy był to bardzo udany i pożyteczny turniej. Do sezonu pozostały już tylko trzy tygodnie. Bardzo cieszy dobra gra siatkarek Tomasovii. Widać, że z tygodnia na tydzień forma jest coraz bliżej optymalnej. W Tomasovii nie wystąpiła wcześniej testowana Olena Bondar z którą klub nie doszedł do porozumienia. Jak zdradził nam trener Kaniewski do zespołu może dołączy jeszcze jedna zawodniczka, ale na konkrety to jeszcze za wcześnie.
Kolejność końcowa:

Młodziczki:
1. TPS Lublin
2. V LO Rzeszów
3. UKS Piętnastka Przemyśl
4. TKS Tomasovia 

Kadetki:
1. TPS Lublin
2. SAN Pajda Jarosław
3. MOSIR Stalowa Wola
4. TKS Tomasovia

Wyniki spotkań seniorek:

TKS Tomasovia – SAN Pajda Jarosław 1:3 (23, -30,-19, -25)
UKS Szóstka Mielec – TPS Lublin 1:3 (-22, -22, 16, -22)
SAN Pajda Jarosław – TPS Lublin 3:2 ( 19, -21, -15, 20, 10)
TKS Tomasovia – UKS Szóstka Mielec 3:2 (26, 24, -9, -22, 7)
San Pajda Jarosław – UKS Szóstka Mielec 1:3 (-21, -24, 21, -22)
TKS Tomasovia – TPS Lublin 3:1 (9, 17, -12, 24)

Seniorki:
1. SAN Pajda Jarosław
2. TKS Tomasovia
3. UKS Szóstka Mielec
4. TPS Lublin

TKS Tomasovia Tomaszów Lub: Marta Cichoń, Patrycja Kaniewska, Małgorzata Hajduk, Daria Szubiak, Agata Bartłomiejczyk, Paulina Czekajska, libero Marta Jasiewicz oraz Martyna Dzida, Gabriela Kostur, Wiktora Beńko. Trener: Kaniewski Stanisław.

I.H.