Rozpoczęła się procedura likwidacji Straży Miejskiej w Tomaszowie Lubelskim!

W piątek 8 maja w sali konferencyjnej odbyła się XVIII Sesja Rady Miasta, podczas której m.in. widniał punkt o nazwie „Wystąpienie do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie o wydanie opinii w sprawie rozwiązania Straży Miejskiej w Tomaszowie Lubelskim”.

Jest to nic innego, jak początek procedury, który ma doprowadzić całkowicie do likwidacji Straży Miejskiej w Tomaszowie Lubelskim.

Podczas wspomnianej sesji Burmistrz miasta Wojciech Żukowski stwierdził w tym punkcie, że od lat spotykał się z opiniami , iż funkcjonowanie w takim trybie 2-osobowym niekoniecznie spełnia oczekiwania. Dalej wyjaśniał, że utrzymywał taki stan rzeczy, ponieważ były takie sytuacje, że Straż Miejska realizowała zadania, których nie mogła wykonywać Policja. Włodarz miasta dodał również , że dzisiaj w sytuacji, w której się znaleźliśmy, mając na myśli oczywiście pandemię koronawirusa ta decyzja, jest konsekwencją realnej oceny sprawności Straży Miejskiej.

Co z obecnymi strażnikami, czy obaj stracą pracę? 

Burmistrz Wojciech Żukowski stwierdził, że jeden z panów jest bliski wieku emerytalnego i zapewne skorzysta z tej możliwości, natomiast drugi do czasu uzyskania wieku emerytalnego będzie pracował na innym stanowisku. 

Ostateczna decyzja o likwidacji Straży Miejskiej za kilka tygodni będzie należała do Radnych Rady Miasta, ale nie ma co ukrywać, że to raczej będzie jedynie dopełnienie formalności.