Rozpoczął się remont osiedla Rogózieńska / Piłsudskiego

12 kwietnia rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców centrum miasta remont osiedla ciągów komunikacyjnych pomiędzy ulicami J. Piłsudskiego, Rogózieńskiej, Rynek i Szylinga. 

W ramach zakresu prac zostaną wykonane miejsca postojowe i zjazdy o łącznej powierzchni 1860 m2 oraz 125 m2 ciągów pieszych. Wykonawca tej inwestycji, którym jest Zakład Budowlano – Transportowy „DROGMOST” Sp. z o.o. z Mokrego ma 150 dni od momentu podpisania umowy na jej zrealizowanie, a wartość przedsięwzięcia całego zakresu robót objętych umową to 499 707,09 zł./brutto

Wspomniane osiedle jest jednym z większych w Tomaszowie Lubelskim, gdzie znajduje się 5 bloków. Mieszkańcy przez ponad 18 lat nie mogli doprosić się remontu, więc nic dziwnego, że rosła w nich coraz większa irytacja i złość, ponieważ stan osiedla się nie poprawiał, czego dowodem jest poniższe zdjęcie. O braku remontu pisały w poprzednim roku media, a sami mieszkańcy słali pisma latami do burmistrza, czy Rady Miasta z prośbą o zajęcie się tym terenem. 

Wieloletni upór mieszkańców przyniósł wreszcie oczekiwany i szczęśliwy dla nich finał, ponieważ już niebawem położone w ścisłym centrum miasta osiedle zmieni zupełnie swój wygląd.