Potrącił 9 – letnią dziewczynkę na przejściu

68-88622Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia, do którego doszło wczoraj rano w Tomaszowie niedaleko gimnazjum i podstawówki na ul. Kościuszki. Kierujący vw polo, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 9 letnią dziewczynkę. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 7:50 na ul. Kościuszki w Tomaszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76 letni tomaszowiak, wykonał manewr omijania stojącego przed przejściem dla pieszych nissana. W tym czasie 9-latka przechodziła przez przejście, szła w stronę szkoły, gdy została potracona przez samochód. Kierujący volkswagena, tłumaczył, iż myślał że nissan parkował przed przejściem, dlatego go omijał i nie zauważył przechodzącego dziecka.

9-latka doznała obrażeń ciała i została hospitalizowana. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, zbadali stan trzeźwości, był trzeźwy.Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących jak i pieszych, o zachowanie ostrożności podczas korzystania z drogi w szczególności w obrębie szkół.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim