Porażka seniorek Tomasovii

Seniorki TKS Tomasovia przegrały swój drugi mecz w sezonie. Tym razem musiały uznać wyższość zawodniczek MCKiS Jaworzno. Nasze siatkarki „dopisały” sobie komplet punktów zbyt wcześnie myśląc, że będzie to tylko spacerek po kolejne 3 punkty. Plany pokrzyżowały im zawodniczki z Jaworzna, które nie zamierzały się poddać bez walki.
Pierwszy set to gra punkt za punkt do stanu 21- 21, potem zdobywamy trzy kolejne punkty i prowadzimy 24-21. Wydawało się, że nic już nie stanie na przeszkodzie do zwycięstwa. Nic bardziej mylnego, pięć punktów pod rząd zdobywają przyjezdne i to one triumfują w pierwszym secie.
Po niespodziewanej porażce siatkarki TKS nie mogły znaleźć właściwego rytmu i w drugim secie. Był to najsłabszy set tego wieczoru w wykonaniu miejscowych i porażka do 19.
Trzeci set miał podobny przebieg jak pierwszy z tą różnicą ,że ze zwycięstwa cieszyły się tomaszowianki. Duża zasługa w tym Karoliny Karpiuk, która skończyła ostatnie trzy piłki.

Czwarty set to już dominacja zawodniczek Stanisława Kaniewskiego i Jerzego Senejko , zwycięstwo do 17. Wszyscy myśleli, że wszystko wróciło do normy i nasze siatkarki wróciły do swojej wysokiej formy do jakiej przyzwyczaiły zgromadzonych kibiców.

Piąty set niestety przegrywamy do 11.

20151107184733 20151107184259

Mecz był bardzo zacięty i miał dużą dramaturgię. Wynik zmieniał się raz na korzyść jednej, bądź drugiej drużyny. Siatkarki z Jaworzna zagrały bardzo dobrze w obronie. Nasze zawodniczki miały problem ze skończeniem akcji gdyż wszystko podbijały ich rywalki. Poziom spotkania był bardzo wysoki i akcje dostarczyły kibicom wiele emocji. Szkoda tylko, że to nie siatkarki z Tomaszowa mogły się cieszyć po końcowym gwizdku sędziego. Bardzo dobre zawody rozegrały dwie nasze środkowe Marta Jasiewicz i Małgorzata Hajduk.

Zawodniczki i trenerzy pragną bardzo podziękować sponsorom, którzy ufundowali dla nich komplety meczowe. Jak się moglliśmy przekonać na meczu, nasze siatkarki prezentują się w nowych strojach wybornie.

Serdeczne podziękowania dla Mateusza Zaburko – firma Centrum GSM i Centrum Promocji i Reklamy oraz firmom Tom Net, Convoy, ArtClub, MB Bartecki.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – MCKiS Jaworzno 2-3 (24:26, 19:25, 25:23, 25:17, 11:15)

TKS Tomasovia: Hajduk M. (10pkt), Jasiewicz M. (14), Marcyniuk K. (23), Róg K. (10), Szymańska E. (4), Karpiuk K. (14), libero Bielecka S. oraz Kaniewska P. (1) trener: Stanisław Kaniewski i Jerzy Senejko.