Ponad 8 tys. zł zebrali Oldboje podczas turnieju charytatywnego

W sobotę 21 grudnia w hali sportowej przy ZS Nr2 w Tomaszowie Lubelskim rozegrany został halowy charytatywny turniej piłkarski oldbojów, podczas którego zbierano środki na leczenie nauczyciela i trenera siatkówki w Tomasovii Jerzego Senejko. Na plakacie turnieju widniało wprawdzie, że rywalizować będą zawodnicy, którzy ukończyli 35 lat, lecz jako że to był turniej charytatywny to organizatorzy dopuścili w poszczególnych drużynach również młodszych zawodników. 

We wspomnianym turnieju udział wzięło osiem drużyn, które w pierwszej fazie rywalizowały w dwóch grupach. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nie zabrakło zaciętych i emocjonujących spotkań i jak to bywa na hali pięknych tzw. filmowych goli. W grupie A ton nadawali piłkarze Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim z wicestarostą Jarosławem Korzeniem w składzie oraz zespół Efektbudu. Ci drudzy, aby wygrać grupę i awansować do półfinału z pierwszego miejsca musieli w ostatnim meczu pokonać zespół Starostwa, lecz ta sztuka im się nie udała i bezpośredni pojedynek zakończył się bezbramkowym rezultatem.  W grupie B z pierwszego miejsca awansowali Oldboys Tomasovia, w których barwach wystąpił m.in Jan Cios najlepszy strzelec swojej drużyny, a także jak się potem okazało najlepszy piłkarz turnieju. Jednak to nie był spacerek dla zwycięzców tej grupy, ponieważ po piętach deptał im zespół KPP Policja Tomaszów Lubelski, który przegrał pierwsze miejsce tylko różnicą bramek. Podczas bezpośredniego dodajmy emocjonującego meczu padł rezultat remisowy 1:1. 

Po grach grupowych przyszła pora na spotkania półfinałowe, a następnie o poszczególne miejsca. Do finału awansowali piłkarze Oldboys Tomasovia i Starostwa Powiatowego, choć ciężej na niego musieli się napracować pierwsi z wymienionych, ponieważ mocny opór postawili zawodnicy Efektbudu, ale ostatecznie nieznacznie 2:1 ulegli swoim przeciwnikom. Natomiast zespół Starostwa wysoko przegrał z przedstawicielami Policji 5:2. 

W meczach o poszczególne miejsca również nie brakowało sportowych emocji, ponieważ do rozstrzygnięcia pojedynków o 5 i 3 potrzebne były rzuty karne. Tutaj lepsi okazali się odpowiednio Roztocze Narol od drużyny Kazbaru Lubartów i KPP Policja Tomaszów Lubelski. Ci drudzy ograli Efektbud. Jednak oczy wszystkich zgromadzonych były skierowane na ten mecz najważniejszy, czyli finał, gdzie Oldboys Tomasovia  za przeciwnika mieli Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim. Finał nie zawiódł zgromadzonych widzów. Gdy 3:0 niespodziewanie prowadziło Starostwo wydawało się, że już jest po meczu, jednak bramki Jana Ciosa i Jacka Paszkiewicza pozwoliły na nowo uwierzyć Oldboysom, że jeszcze nie wszystko stracone. Emocje były do samego końca, ponieważ Tomasovia atakowała przy okazji odkrywając tyły, co skrzętnie wykorzystali piłkarze Starostwa zdobywając czwartego gola. 

Na koniec zmagań sportowych odbył się mecz pokazowy, w którym piłkarze Tomasovii z roczników 1991/92 zmierzyli się z Reprezentacją Przedstawicieli Turnieju, gdzie każdy z 8 zespołów miał swego przedstawiciela. 

Tego dnia zmagania sportowe były ważne, lecz nie najważniejsze. Celem całego turnieju było zebranie środków na leczenie Jerzego Senejko. To kolejna i zapewne nie ostatnia impreza na rzecz trenera siatkówki w Tomasovii. Kwota, którą zebrano to 8 tys. 260 zł! Na taką sumę wpłynęła m.in licytacja dwóch koszulek Oldboys Tomasovia i Jakuba Czerwińskiego piłkarza Piasta Gliwice, które były licytowane łącznie i zostały wylicytowane za 3 tyś 500 zł . Jak poinformował Piotr Cymbała jeden z organizatorów wszelkich imprez charytatywnych na rzecz Jerzego Senejko  biorąc pod uwagę środki uzbierane przez Fundację Parasol Roztocza i konto na Zrzutka.pl zebrano dotąd ponad 290 tyś zł z potrzebnych 350. Dlatego w dalszym ciągu prosimy o kolejne wpłaty.

Pieniądze można wpłacać poprzez konto na serwisie zrzutka.pl (Tutaj!) oraz poprzez subkonto Fundacji Parasol Roztocza Nr 15 1750 1107 0000 0000 4112 3575

 

Oto rezultaty z sobotniego turnieju.

 

Grupa A

Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski

Lubycza Królewska

Efektbud

Kazbar Lubartów

Wyniki:

Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski – Lubycza Królewska 2:0

Kazbar Lubartów – Efektbud 1:1

Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski – Kazbar Lubartów 4:0

Lubycza Królewska – Efektbud 0:2

Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski – Efektbud 0:0

Kazbar Lubartów – Lubycza Królewska 4:1

Tabela:

 

lp.

Zespół

Punkty

B. Zdobyte

B. Stracone

1

Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski

7

6

0

2

Efektbud

5

3

1

3

Kazbar Lubartów

3

5

6

4

Lubycza Królewska

0

1

8

 

Grupa B

 

Oldboys Tomasovia

KPP Policja Tomaszów Lubelski

Trenerzy OZPN Zamość

Roztocze Narol

 

Wyniki:

 

Oldboys Tomasovia – Roztocze Narol 3:1

KPP Policja Tomaszów Lubelski – Trenerzy OZPN Zamość 2:1

Oldboys Tomasovia – Trenerzy OZPN Zamość 1:1

KPP Policja Tomaszów Lubelski – Roztocze Narol 0:0

KPP Policja Tomaszów Lubelski – Oldboys Tomasovia 1:1

Trenerzy OZPN Zamość – Roztocze Narol 2:4

 

Tabela:

 

lp.

Zespół

Punkty

B. Zdobyte

B. Stracone

1

Oldboys Tomasovia

5

5

3

2

KPP Policja Tomaszów Lubelski

5

3

2

3

Roztocze Narol

4

3

7

4

Trenerzy OZPN Zamość

1

4

7

 

Mecze półfinałowe:

Efektbud – Oldboys Tomasovia 1:2

Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski – KPP Policja Tomaszów Lubelski 5:2

Mecze o poszczególne miejsca:

7 Lubycza Królewska – Trenerzy OZPN Zamość 2:4

5 Kazbar Lubartów – Roztocze Narol 2:2 (k. 2:3)

3 Efektbud – KPP Policja Tomaszów Lubelski 3:3 (k. 2:3)

1 Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski – Oldboys Tomasovia 4:2

Końcowa klasyfikacja:

1. Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski

2. Oldboys Tomasovia

3. KPP Policja Tomaszów Lubelski

4. Efektbud

5. Roztocze Narol

6. Kazbar Lubartów

7. Trenerzy OZPN Zamość

8. Lubycza Królewska

Mecz pokazowy:

Tomasovia rocznik 1991/1992 – Drużyna Reprezentacji Turnieju 6:2

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Jan Cios ( Oldboys Tomasovia)

Król strzelców: Jarosław Legeżyński (Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski)

Najlepszy bramkarz: Piotr Wojtowicz (Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski)

Składy poszczególnych drużyn:

Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski: Jarosław Korzeń, Marcin Żurawski, Krzysztof Bilewicz, Jarosław Legeżyński, Zbigniew Gozdek, Piotr Wojtowicz, Mariusz Kobiałka, Przemysław Putkowski, Jacek Gontarz, Hubert Bartecki, Sylwester Dziura.

Oldboys Tomasovia: Piotr Orzechowski, Przemysław Orzechowski, Jacek Iwanicki, Bartosz Iwanicki, Jan Cios, Bogdan Stawarski, Stanisław Anioł, Jacek Paszkiewicz, Piotr Lewicki. Kierownik: Piotr Towbin.

KPP Policja Tomaszów Lubelski: Krzysztof Majdański, Grzegorz Mruk, Łukasz Mruk, Piotr Joniec, Maksymilian Joniec, Mariusz Joniec, Grzegorz Ważny, Przemysław Hejzner.

Efektbud: Marcin Wiśniewski, Robert Lomber, Tomasz Ożarowski, Grzegorz Woś, Zbigniew Tyrka, Sebastian Szczepaniak, Krzysztof Bartoszyk, Bartłomiej Krawczyk, Michał Rzeźnik.

Roztocze Narol: Marcin Vogelgezang, Mirosław Banaś, Marcin Krupa, Kamil Pilipiec, Krystian Cielniak, Paweł Bielec, Konrad Kozdra.

Kazbar Lubartów: Krystian Malec, Kamil Włosek, Paweł Majcher, Marek Och, Grzegorz Woźniak, Piotr Kostyła, Damian Augustynowicz.

Trenerzy OZPN Zamość: Zenon Maksymiak, Jerzy Bojko, Ireneusz Baran, Mariusz Skawiński, Paweł Babiarz, Bartosz Stefanik, Piotr Gozdek, Artur Nowosad.

Lubycza Królewska: Piotr Kuśmierczak, Marcin Przybysz, Marcin Fil, Bartłomiej Kulpa, Łukasz Zając, Jacek Kulpa, Artur Sawiak, Mateusz Watrak.

Drużyna rocznik 91/92: Michał Skiba, Patryk Nowosad, Jan Kulas, Piotr Darmochwał, Piotr Zatorski, Piotr Świderek, Bartłomiej Śrótwa, Patryk Puchalski, Paweł Babiarz, Patryk Słotwiński, Tomasz Jakubiak.

Sędziowie turnieju: Andrzej Swacha, Adrian Podolak, Szymon Kłoczek, Jacek Swatowski – OZPN Zamość

Opieka medyczna: Aleksander Kvach

Spiker: Piotr Towbin

Zebrano kwotę: 8 tyś 260 zł – z czego 3 tyś 500 zł z licytacji koszulek Oldboys Tomasovia i Jakuba Czerwińskiego (Piast Gliwice), które licytowano razem.

Nagrody wręczali: Poseł Tomasz Zieliński, Starosta Powiatu Tomaszowskiego Henryk Karwan.