Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

68-89496Wczoraj policjanci spędzili dzień na spotkaniach z dziećmi, gdzie przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji oraz cyberprzemocy. W Szkole Podstawowej w Grodysławicach odbył się też egzamin na kartę rowerową i znakowanie rowerów.

Dzieci oraz młodzież coraz częściej padają ofiarami internetu, ale też nie jednokrotnie sami stwarzają sytuację nie do końca zgodne z prawem. Dlatego też policjantka zajmująca się profilaktyką przybliżyła dzieciom, co można a czego należy wystrzegać się w internecie. Następnie policjanci drogówki przybliżyli problematykę poruszania się po drodze i zachowania w jej pobliżu. Dzieci tych placówek mogły też bliżej zobaczyć jak wyposażony jest radiowóz ruchu drogowego.

Spotkania odbyły się w szkołach podstawowych w Sabaudii i w Grodysławicach. Ponadto w tej drugiej placówce policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Wszyscy pomyślnie przeszli sprawdzian. Na koniec funkcjonariusze znakowali rowery. Dzieci dostały też ulotki dotyczące „Bezpiecznych wakacji”.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim