Pobiegli dla zwierzaków i zebrali mnóstwo karmy. (Zdjęcia + filmy)

W niedzielne popołudnie w Parku Miejskim odbył się I Tomaszowski Bieg Mikołajkowy, podczas którego jako wpisowe była zbierana karma dla zwierząt ze schroniska w Tomaszowie Lubelskim. Trzeba przyznać, że pomysłodawcy wczorajszego biegu, a byli nimi biegacze z Tomaszowskiej Grupy Biegowej trafili z tą inicjatywą w przysłowiową dziesiątkę. 

Jak sami przyznawali w rozmowach, liczyli oni na to, że w biegu weźmie udział kilka do kilkunastu osób, a tymczasem na starcie stawiło się grubo ponad 100 osób, co było dla nich sporym  dodajmy pozytywnym zaskoczeniem. Podczas wczorajszego biegu nie było żadnej rywalizacji, pucharów, dyplomów itd. liczył się sam udział i każdy uczestnik miał do przebiegnięcia dystans do 5 kilometrów, a tak naprawdę taki jaki da radę przebiec. Mimo że przed samym biegiem pogoda się popsuła i zaczął padać deszcz, wszystkim humory dopisywały i wszyscy znakomicie się bawili. Najważniejszy cel tego biegu został oczywiście zrealizowany. Zebrano pokaźną ilość karmy dla zwierząt, którą przynosili uczestnicy biegu, lecz nie tylko, ponieważ było też spore grono osób, które nie biegały a przyszły specjalnie tylko po to, by przynieść wspomnianą karmę. 

Duże brawa należą się mieszkańcom Tomaszowa Lubelskiego i okolic, oraz organizatorom biegu z Tomaszowskiej Grupy Biegowej. Widać wyraźnie, że na taki bieg jest zapotrzebowanie, gdzie można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli poruszać się trochę i przy okazji pomóc zwierzętom. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach będą odbywać się kolejne tego typu biegi i zbiórki karmy dla zwierząt.