„Piraci drogowi” w kamerze policyjnego videorejestratora

Konsekwencje jazdy z nadmierną prędkością na długo zapamiętają 20-letnia kierująca Audi i 21-letni kierujący BMW. W wyniku kontroli drogowej obydwoje stracili prawo jazdy i zapłacili mandaty po 1500 zł. Na ich konta wpłynęły również punkty karne. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami i obowiązującymi limitami prędkości!

W miniony piątek w Niemirówku Kolonii policjanci wyposażeni w videorejestrator po dokonanym pomiarze prędkości zatrzymał do kontroli drogowej kierującą Audi. Młoda kobieta ponad dwukrotnie przekroczyła dopuszczalną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym. Jechała z prędkością 110 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie 20-letnia mieszkanka gminy Tarnawatka otrzymała 1500 zł mandatu i 11 pkt. karnych. Mundurowi zatrzymali również kobiecie prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Kolejnym zatrzymanym do kontroli kierującym okazał się 21-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna w Dąbrowie Tomaszowskiej jechał 147 km/h na odcinku gdzie obowiązuje prędkość do 90 km/h. Kierujący BMW zapłacił również 1500 zł mandatu, a na jego konto wpłynęło 13 pkt. karnych. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy z uwagi na upłynięcie terminu jego ważności.

 

Apelujemy o jazdę zgodną z obowiązującymi limitami prędkości! Przypominamy, że brawurowa jazda, znaczne przekraczanie prędkości i jazda pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny występowania najpoważniejszych w skutkach wypadków drogowych.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski