Pijana zabrała znajomemu auto i uderzyła w ogrodzenie

24-latka odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu, jazdę pod wpływem alkoholu i na sądowym zakazie prowadzenia pojazdów. Kobieta mając 1,5 promila alkoholu, zabrała z podwórka znajomego auto i odjechała. Jazdę zakończyła na ogrodzeniu posesji. 24-latka usłyszała już zarzuty, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę przed godziną 4:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Sikorskiego w Tomaszowie Lub. doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego pojazdu.

Policjanci na miejscu zastali 24-latkę, której pogotowie udzielało pierwszej pomocy. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Jak się okazało, kobieta na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w znak drogowy i jazdę zakończyła na ogrodzeniu posesji. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że kobieta bez wiedzy i zgody znajomego zabrała z jego podwórka Audi, którym odjechała. Badanie trzeźwości wykazało, że w organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu.  Kobieta na swoim koncie miała również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 24-letnia mieszkanka gminy Lubycza Królewska usłyszała dziś zarzuty. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski