Pierwsze sparingowe zwycięstwo. Tomasovia – Pogoń „96” Łaszczówka 3:2

DSC00224

Pierwsze sparingowe zwycięstwo odnieśli piłkarze III ligowej Tomasovii, którzy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubyczy Królewskiej zagrali z występującą w klasie okręgowej Pogonią „96” Łaszczówka.

Tomaszowianie pierwotnie mieli zagrać w tym terminie ze Stalą Kraśnik, lecz kraśniczanie na początku tygodnia poinformowali, iż nie przyjadą do Lubyczy Królewskiej i stąd zmiana sparingpartnera. Faworytem spotkania byli oczywiście piłkarze Tomasovii co potwierdzili już w 2 minucie, kiedy to Tomasz Kłos po raz pierwszy pokonał bramkarza Pogoni. Tak udany początek pozwalał sympatykom Tomasovii wierzyć, że ich pupile w niedzielne popołudnie zdobędą w meczu sporą ilość bramek. Tymczasem już trzy minuty później błędy w ofensywie w tym testowanego zawodnika sprawiły, że Piotr Wasiołek ładnym uderzeniem w samo okienko bramki zdobył wyrównującego gola.

DSC00234

Na dalsze gole zgromadzeni na trybunach kibice musieli poczekać do 27 i 32 minuty, kiedy to ponownie Tomasz Kłos pokonał dwukrotnie bramkarza rywali zaliczając tym samym klasycznego hat-tricka. Do końca pierwszej części bramki już nie padły i była to połowa, podczas której najgorszym aktorem okazał się arbiter meczu, który momentami podejmował decyzje odwrotne niż to, co było na boisku, przez co wprowadzał nerwowość wśród zawodników obu drużyn, choć trzeba przyznać, że częściej podejmował decyzje na niekorzyść naszej drużyny. Druga połowa już zdecydowanie należała do podopiecznych Jacka Paszkiewicza, którzy stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, lecz zawiodła ich skuteczność bądź też bardzo dobrze w bramce Pogoni spisywał się Kacper Berbecki. Drużyna z Łaszczówki z rzadka zapuszczała się pod bramkę Tomasovii, ale to właśnie ona zdobyła jedynego gola w drugiej połowie, gdzie zawodnik testowany na trzy minuty przed końcem meczu wykorzystał błąd golkipera Zenona Maksymiaka i lobując go zmniejszył rozmiary porażki swojej drużyny.

 

Tomasovia – Pogoń „96” Łaszczówka 3:2 (3:1)
bramki: Kłos 2′,27′,32′ – Wasiołek 5′, zawodnik testowany 87′

Tomasovia: Goral – Konopa, zawodnik testowany I, Joniec, Skiba – Ratyna, Baran, Zawiślak, Raczkiewicz, Orzechowski – Kłos oraz Maksymiak, Smoła, Śrótwa,Mazurkiewicz, Krosman, Oznański, Misztal, Szuta, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III.

źr. tomasovia.tomaszow.info