Odpowiedzą za zgłoszenie przestępstwa, którego nie było

bdf1ae574061bd83558e13c5869bab49Dwóch mieszkańców gminy Susiec w wieku 19 i 21-lat odpowie za zawiadomienie o nie popełnionym przestępstwie. Na drodze leśnej pomiędzy Łuszczaczem a Krasnobrodem mężczyźni upozorowali rozbój. Ich łupem padło 2 tys. zł. z utargu ze sprzedaży pieczywa w handlu obwoźnym. Teraz grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano około godziny 5:30 na trasie Krasnobród – Łuszczacz, gmina Susiec zamaskowany mężczyzna zatrzymał pojazd m-ki Fiat Ducato. Autem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Susiec, kiedy się zatrzymał sprawca wybił szybę w drzwiach kierowcy siekierą i zażądał wydania pieniędzy. Kierowca wydał napastnikowi kasetkę z pieniędzmi w kwocie 2 tys. zł., który oddalił się w nieznanym kierunku. Mężczyzna natychmiast powiadomił o tym dyżurnego KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce w wyniku podjętych czynności  ustalili, że do żadnego rozboju nie doszło. Okazało się, że zgłaszający wraz z jego 19-letnim kolegą, który również mieszka w gminie Susiec upozorowali to zdarzenie. Ich celem była kradzież pieniędzy z utargu ze sprzedaży pieczywa z obwoźnego handlu, gdzie pracował 21-latek.

Mężczyźni odpowiedzą teraz za zawiadomienie o nie popełnionym przestępstwie. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

źr. KPP Tomaszów Lubelski