„Niedzielna przejażdżka” quadem 9-latki, będzie miała swój finał w Sądzie

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 36-latek, który mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie jechał jako pasażer quada prowadzonego przez 9-latkę. Mundurowych o zdarzeniu poinformował świadek, który zareagował widząc kierowany przez dziecko i jadący środkiem ulicy czterokołowiec. Jak się również okazało pojazd był niezarejestrowany i nieubezpieczony. Apelujemy o rozsądek na drogach!

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. 29-go Listopada w Tomaszowie Lubelskim. Uwagę zgłaszającego zwrócił jadący środkiem jezdni czterokołowiec, za kierownicą którego siedziało dziecko.  Dodatkowo, pasażer tego pojazdu jechał bez kasku, a zgłaszający po zatrzymaniu się quada wyczuł od pasażera woń alkoholu. Jak się okazało 36-letni mieszkaniec gm. Rachanie w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu i w takim stanie wybrał się na przejażdżkę z 9-latką. Policjanci ustalili również, że czterokołowiec nie był zarejestrowany oraz nie posiadał ubezpieczenia.

Na miejsce zostali wezwani rodzice 9-latki, którym została przekazana dziewczynka oraz pojazd będący ich własnością. Z interwencji została sporządzona dokumentacja, a „niedzielna przejażdżka” będzie miała swój finał w sądzie.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski