Młodzicy starsi Tomasovii wygrali silnie obsadzony turniej we Lwowie

W dniach 7 – 9 lutego we Lwowie rozegrany został turniej piłkarski pod nazwą „Galicyjska Zima 2017”, gdzie udział wzięło w sumie 20 drużyn , które zostały podzielone na cztery grupy. Wśród nich nie zabrakło młodzików starszych Tomasovii z rocznika 2004, którzy trafili do grupy A, gdzie za rywali mieli Halyczynę Lwów, Ruch Winnicki, Prikarpatię Iwano Frankowsk oraz Nikę Kijów.

Podopieczni trenera Mariusza Skawińskiego odnieśli duży sukces, ponieważ w silnie obsadzonym turnieju okazali się najlepsi w całych zawodach. Nasi młodzi piłkarze w meczach grupowych odnieśli dwa zwycięstwa z Niką Kijów i Ruchem Winnicki, remis z Halyczyną Lwów oraz zanotowali jedną bardzo pechową porażkę z Prikarpatią Iwano Frankowsk, z którą tomaszowianie przez cały mecz zdecydowanie przeważali, ale zawiodła ich zdecydowanie skuteczność pod bramką rywali, co bezwzględnie wykorzystali piłkarze z Ukrainy. Nie przeszkodziło to jednak naszym piłkarzom wygrać swoją grupę i awansować do półfinału, gdzie przeciwnikiem byli gospodarze turnieju Karpaty Lwów.

To było bardzo zacięte spotkanie z obu stron, lecz żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola w regulaminowym czasie gry, więc do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne. Skuteczniejsi w tej loterii okazali się piłkarze Tomasovii, którzy w wielkim finale zmierzyli się z FK Lwów. Tym razem rzuty karne nie były potrzebne, ponieważ po go golach Patryka Frąca i Alessandro Materrazzo „niebiesko – biali” odnieśli dwubramkowe zwycięstwo. Gratulując naszym piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu zwycięstwa w całym turnieju poniżej prezentuje komplet wyników z udziałem Tomasovii.

Mecze grupowe:

 

Nika Kijów – Tomasovia 0:3 bramki: Wojtowicz x2, Materrazzo

 

Tomasovia – Prikarpatia Iwano Frankowsk 0:1

 

Ruch Winnicki – Tomasovia 1:4 bramki: Wojtowicz, Orzechowski, Puźniak, Materrazzo

 

Tomasovia – Halyczyna Lwów 1:1 bramka: Materrazzo

 

Półfinały:

 

Tomasovia – Karpaty Lwów 0:0 (karne 5:4)

FK Mikołajew – FK Lwów 0:1

 

Finał:

 

Tomasovia – FK Lwów 2:0 bramki: Frąc, Materrazzo

 

Tomasovia wystąpiła w składzie: Michał Puźniak, Maciej Orzechowski, Kacper Kawka, Maciej Tetrycz, Tomasz Zwolak, Mateusz Anioł, Paweł Wilczyński, Bartłomiej Bielak, Krystian Nowak, Daniel Lomber, Michał Wojtowicz, Jakub Trześniowski, Patryk Frąc, Dominik Dziura, Michał Beńko, Alessandro Materrazzo. Trener: Mariusz Skawiński

 

Wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepszy obrońca: Maciej Teterycz

Najlepszy zawodnik: Michał Wojtowicz

 

źr. tomasovia.tomaszow.info
Polub nas na Facebook