Mistrzowie szachownicy

Kamil Cisek zdobył szachowy Puchar Wójta Gminy Krynice. W turnieju, który w ramach Grand Prix Powiatu Tomaszowskiego, odbył się w miniony weekend w miejscowym ośrodku kultury, wystartowało 42 zawodników i zawodniczek, w tym – po raz pierwszy w tej edycji – szachiści z Ukrainy.

Drugie miejsce w rywalizacji zajął Paweł Gromek, a trzeci był Kamil Koperwas. Cała trójka uczy się w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, której reprezentanci nie tylko zajęli całe podium w klasyfikacji ogólnej, ale zajęli także większość czołowych lokat w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W najmłodszej grupie szachistów z klas I – III szkół podstawowych najlepiej wypadł Szymon Łagowski z SP 2 w Tomaszowie Lubelskim, drugi był Krystian Kiszka z SP Łabunie, a trzecie miejsce zajął Rafał Bryk z SP 2 w Tomaszowie Lubelskim. Jego szkolne koleżanki – Emilia Sprzęczka i Wiktoria Wojciechowska zajęły dwa pierwsze miejsca wśród dziewcząt, a na trzecim stopniu podium stanęła Monika Mandziuk z SP Majdan Górny

Spośród uczniów klas IV – VI podstawówek turniej wygrał Paweł Gromek z SP 2 w Tomaszowie Lubelskim, przed szkolnym kolegą Kamilem Koperwasem, a trzeci był Markijan Salo z Rawy Ruskiej. W rywalizacji dziewcząt najlepiej grała Karolina Niedorys z SP 2 w Tomaszowie Lubelskim, która wyprzedziła Martynę Piechnik z SP Podhorce i Sandrę Mandziuk z SP Majdan Górny.

Triumfator całego turnieju Kamil Cisek okazał się najlepszy także w kategorii juniorów, wyprzedzając Mateusza Tkaczyka i Bartosza Pomańca z Gimnazjum w Krasnobrodzie. 

Oprócz głównego trofeum dla zwycięzcy, wójt gminy Krynice Janusz Bałabuch ufundował puchar dla najlepszego reprezentanta gminy, który odebrał Paweł Jamroż ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej.

Był to piąty z cyklu dziesięciu turniejów o Grand Prix Powiatu Tomaszowskiego, rozgrywanych raz w miesiącu od września do czerwca. Do klasyfikacji generalnej są zaliczane wyniki z najlepszych 8 zawodów, ale trzeba zagrać w przynajmniej 5. Kolejny turniej odbędzie się pod koniec lutego w Tarnawatce.

 

źr. UG Krynice