Mikołaj z Odblaskami

Policjanci wraz z uczniami z Zespołu Szkół Publicznych w Łaszczówce rozdawali wczoraj upominki mikołajkowe w postaci odblasków. Ten ważny drobiazg przyjmowali piesi jak i również kierowcy. Policjanci przeprowadzili także kilka spotkań z dziećmi. Jest to kontynuacja akcji pod nazwą „Postaw na rodzinę”, „Przeciw pijanym kierowcom”.

Policjanci tomaszowskiej komendy wraz z dziećmi w czapkach Mikołaja rozdawali odblaski pieszym. Ponadto uczniowie uczestniczyli w badaniu stanu trzeźwości kierujących pojazdami i wręczali uśmiechnięte buźki, odblaski i ulotki profilaktyczne.  Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem. W tym roku prezent od Mikołaja bardzo im się podobał.

   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej jak i oddziału przedszkolnego. Były poruszane miedzy innymi następujące zagadnienia: „Obcy niebezpieczny”, „ Jak zachować się w przypadku agresywnego psa”, „Przemoc rówieśnicza” oraz przejawy demoralizacji osób nieletnich. Podczas prelekcji omawiane były, także treści dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności bezpieczeństwa pieszych. Policjanci na koniec spotkania rozdali dzieciom prezenty mikołajkowe tj. odblaski. 

źr. KPP Tomaszów Lubelski